berqNET

SİBER TEHDİTLERE KARŞI ETKİN KORUMA

Günümüzde hiçbir güvenlik açığının oluşmaması ve bu konuda mağduriyet yaşanmaması için tümleşik ve önleyici bir siber güvenlik sistemine gereksinim duyuluyor. Berqnet Firewall, ileri düzey siber koruma özellikleri sayesinde işletmeleri siber saldıralara karşı etkin bir şekilde korur ve istenmeyen durumların önüne geçer.

KOLAY KURULUM VE KOLAY YÖNETİM

Sadece birkaç dakikada kurulabilen ve yönetim noktasında ileri seviye uzmanlık istemeyen bir firewall’u kim istemez? Berqnet, becerileri ve çevikliği sayesinde kullanıcılarına kolay ve en iyi kullanıcı deneyimini sunan bir arayüz sağlarken aynı zamanda zamandan tasarruf etmenize de yardımcı olur. Berqnet ürünlerini yönetmek her uzmanlık seviyesi için oldukça kolay ve keyiflidir.

5651 SAYILI YASAYA UYGUN KAYIT TUTMA

Berqnet, tüm internet kullanım kayıtlarını 5651 sayılı yasaya uygun şekilde saklar. Kayıtların doğruluğunu yasal olarak onaylanmış zaman damgalarıyla garanti altına alır. Tek bir Berqnet lisansı içinde 5651 özellikleri ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulur. 5651 sayılı yasaya uygun şekilde internet kullanımlarını kayıt altına almayan işletmeler, 6 aydan 2 yıla kadar hapis, 100.000 TL’ye kadar idari para cezasıyla karşı karşıya kalabilirler.

MİSAFİRLERE GÜVENLİ İNTERNET PAYLAŞIMI (HOTSPOT)

Berqnet Hotspot özelliği ile sadece yetki verilen kişiler, işletmenin internet ağına bağlanabilir ve tüm kayıtlar yasalara uygun şekilde saklanır. Yetkilendirmede SMS Şifresi, T.C. Kimlik No. ve otel yazılımlarına entegrasyon gibi birçok yöntem sunulmaktadır.

İŞYERİNDEKİ İNTERNETİN VERİMLİ KULLANIMI

Çalışanların %21’i haftada en az 5 saat ofiste işle ilgili olmayan nedenlerle internet kullanıyor. Bu durum, hem verimlilik açısından hem de çalışanların yasalara aykırı şekilde internet kullanımından kaynaklanabilecek riskleri de beraberinde getiriyor. Berqnet’in gelişmiş web ve uygulama filtreleme özellikleri sayesinde internet erişimi grup veya bireysel olarak kurallara bağlanabilir, istenmeyen sitelere erişim tamamen ya da belli zaman aralıklarında kolayca engellenebilir.

GÜVENLİ UZAK ERİŞİM (VPN)

Birden fazla şubesi olan kurumlarda, tüm şubelerdeki çalışanların kurum ağına güvenli erişebilmesi gerekiyor. Berqnet, IPsec VPN özelliğiyle şubeler arasında korunaklı tüneller kurarak güvenli bir çözüm sağlar. Berqnet SSL VPN özelliğiyse çalışanlar ofis dışındayken bilgisayarlarından ve mobil cihazlarından ofis ağına güvenli bir şekilde bağlanır. Berqnet, uluslararası standartlara uyumlu olup farklı markalarla da entegre çalışabilmektedir.

%100 Yerli AR-GE

Berqnet, tamamı yerli ve uzman AR-GE kadrosu tarafından her ölçekteki işletmenin siber güvenlik ihtiyaçlarına yönelik çözüm üretme amacıyla 2013 yılında AR-GE çalışmalarına başlamış ve 2015 yılında ilk ürün ailesini piyasaya sürmüştür. Çalışmalarına Türkiye’nin en büyük ve 35 yıllık bağımsız yazılım firması olan LOGO Yazılım güvencesiyle devam etmektedir.

TÜRK LİRASI FİYATLAR VE TÜRK LİRASI ÜZERİNDEN YENİLEME

Berqnet, ülkemizde yerli ARGE ve sermaye ile geliştirilmiş bir ürün olup satış fiyatlarını da Türk Lirası üzerinden belirlemektedir. Bu politikasını, lisans yenilemelerini de tamamen Türk Lirası üzerinden gerçekleştirerek korur ve değişken döviz kurlarından yaşanabilecek zararlara karşı işletmelerin bütçelerini güvence altına alır. Bu sayede ülkemizin cari açığının azaltımasına da katkı sağlanmış olur.

MOBİL RAPORLAMA UYGULAMASI

Berqnet Firewall, mobil cihazlar için tasarlanan rapor uygulaması sayesinde temel bilgilere kolayca erişilmesini sağlar. Temel web filtre ve trafik raporları, kaynak kullanımı raporları, ağ kullanımı raporları, sistem ve servis bilgileri, lisans bilgileri ve uyarıları kolayca görülebilir. Gönderilen bildirimler sayesinde kritik durumlardan anında haberdar olunur. İstenen Berqnet cihazı, uygulama içerisinden kolaylıkla yeniden başlatılabilir ve tek bir uygulama aracılığıyla birden fazla cihaz izlenebilir.